Close message buttonInformujemy, że strona korzysta z technologii cookies w celu umożliwienia użytkownikom korzystania z serwisu. Można wyłączyć tę funkcjonalność w opcjach przeglądarki, jednak wówczas nie bedzie dostępu do niektórych funkcji strony. Kliknij tę wiadomość by ją zamknąć.
Opiekun duchowy
Ilustracja artykułu

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Witam wszystkich, którzy zdecydowali się wejść na stronę wstawiennicy pl. Kiedy poznałem ideę tego portalu, zdecydowałem się zostać duchowym opiekunem, a zarazem jednym z wstawienników. Nazywam się ks. Marek Bałwas, jestem kapłanem diecezji włocławskiej, obecnie mieszkam w Ciechocinku. Jak widać na zdjęciu poruszam się od 15 lat na wózku inwalidzkim. W 2003 roku miałem wypadek samochodowy, w którym jako pasażer wypadłem przez tylną szybę i mam złamany kręgosłup oraz uszkodzony rdzeń kręgowy. Poznałem i doświadczam nieustannie czym jest cierpienie i jak wiele osób doświadcza przeróżnych cierpień fizycznych i duchowych.
To co oferuje portal wstawiennicy, to wspólna modlitwa do Boga Ojca i ofiarowanie cierpienia z cierpieniami Jezusa, przez ręce Maryi. Można swoje cierpienia ofiarować w różnych intencjach, za grzeszników o ich nawrócenie, cierpiących w czyśćcu i na ziemi, za papieży, biskupów, kapłanów i siostry zakonne, za dzieci, młodzież i dobrodziejów, za rodzinę, krewnych i przyjaciół, za wszystkich, którzy proszą o modlitwę, którym tą modlitwę obiecaliśmy i którym ta modlitwa jest najbardziej potrzebna.
To żywa ilustracja wydarzenia biblijnego, jak czterech przyjaciół, tak bardzo wierzyło w moc uzdrowienia piątego przyjaciela przez Jezusa, że przynieśli go do Niego. Nie mogli się dostać, z powodu tłumu ludzi, więc odkryli powałę dachu i przez otwór spuścili go leżącego na łożu wprost przed Jezusa. Pan Jezus widząc ICH WIARĘ, rzekł do paralityka: "odpuszczają ci się twoje grzechy", potem rzekł do niego: "wstań weź swoje łoże i idź do domu..". Szczegóły u trzech ewangelistów tego wydarzenia: Mk 2, Mt 9, Łk 5
Z wiarą więc podejmijmy posługę wstawiania się za wszystkich potrzebujących Bożej pomocy. Ja włączam się jako opiekun duchowy i wstawiennik oraz ufam, że wiele Bożych łask popłynie przez wspólną modlitwę, bo jak mówi Pan Jezus: „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

W tych podanych intencjach modlę się na brewiarzu, różańcu, koronce do Bożego Miłosierdzia i sprawuję Najświętszą Ofiarę, a każdego wieczoru, przyjmuję błogosławieństwo apelowe z Jasnej Góry i udzielam błogosławieństwa, tym za których się modlę. Tym błogosławieństwem od dzisiaj obejmuję wszystkich wstawienników, jak i tych, którzy będą prosili o wstawiennictwo przed Bogiem przez ten portal. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus z serca błogosławię + w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.Ks. Marek Bałwas

Polecam filmiki o mojej posłudze:
https://www.youtube.com/watch?v=qTyDJG6kSlc
https://youtu.be/mhS9oeyoZQk