Close message buttonInformujemy, że strona korzysta z technologii cookies w celu umożliwienia użytkownikom korzystania z serwisu. Można wyłączyć tę funkcjonalność w opcjach przeglądarki, jednak wówczas nie bedzie dostępu do niektórych funkcji strony. Kliknij tę wiadomość by ją zamknąć.
Modlitwa wstawiennicza
Ilustracja artykułu

Modlitwa wstawiennicza nie polega na opanowaniu jakiejś techniki czy wyuczeniu się formuł. To nasz Pan Jezus Chrystus uzdrawia, nie my! Jezus Chrystus w mocy Ducha Świętego!


Uzdrawia w takim czasie i w taki sposób, jaki On sam chce. Możemy tylko wspólnie prosić, by w swoim nieskończonym miłosierdziu błogosławił nas ludzi swoim uzdrawiającym dotykiem miłości.


"Ojciec da wam wszystko, o cokolwiek poprosicie w imię Moje". (J 15,16)

"Dlatego powiadam wam: wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie". (Mk 11, 24)

" Błogosławiony jest ten, kto we mnie nie zwątpi". (Łk 7,23)

Królestwo Boże to ludzie wzywający Jezusa z wiarą i miłością. Gdy służą swą modlitwą w rodzinach i wśród innych ludzi są otwartymi kanałami dla Jego przepływającej i uzdrawiającej mocy.


Wstawiennicy to ludzie pełni wiary i ufności w obietnice i słowa Pana Jezusa, niosą współczucie dla chorych oraz nadzieję uzdrowienia. Pan Jezus chce tylko jednego: abyśmy w pokorze uznali, jak bardzo Go potrzebujemy i zaufali Mu.


Nasza ufność opiera się na miłości Jezusa, który nas kocha i przychodzi z pomocą każdej naszej słabości, dając nam moc Ducha Świętego, moc słowa, by narodzić się na nowo w Duchu Świętym, wyzwolić z wszelkiej niewoli i uzdrowić nasze serca i ciała.


Modlitwa wstawiennicza to czas niespodzianek, historia czterech, którzy przez otwór w dachu spuścili na noszach sparaliżowanego przyjaciela, aby mógł spotkać się z Jezusem. Spodziewali się interwencji wobec choroby ciała, a Jezus dotknął najpierw tajemnicy jego chorego serca.