Close message buttonInformujemy, że strona korzysta z technologii cookies w celu umożliwienia użytkownikom korzystania z serwisu. Można wyłączyć tę funkcjonalność w opcjach przeglądarki, jednak wówczas nie bedzie dostępu do niektórych funkcji strony. Kliknij tę wiadomość by ją zamknąć.
Nasz patron
Ilustracja artykułu
Patronem naszej grupy wstawienniczej jest św. Rafał Archanioł.

Według Pisma Świętego niezliczone zastępy aniołów stoją przed obliczem Boga i nieustannie Mu oddają cześć, gotowi do usług. Aniołowie są "duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc starającym się posiąść zbawienie" (Hbr 1,14). Takimi ukazuje ich Pismo Święte, począwszy od Księgi Wyjścia, gdzie czytamy:


"Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem". (Wj 23,20)


Bóg dał też rozkaz aniołom o czym mówi Księga Psalmów:


"Bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień". (Ps 91,11-12)


Święty Rafał Archanioł uzdrowił wielu ludzi, dlatego wielu też prosi o jego wstawiennictwo u Boga. Hebrajskie imię Rafael oznacza "Bóg uzdrawia". Należy do grona aniołów stworzonych przez Boga w pierwszym dniu tworzenia świata. W Kościele Katolickim czczony jest jako patron: chorych, lekarzy, aptekarzy, emigrantów, pielgrzymów, podróżujących, uciekinierów, wędrowców i żeglarzy.Św. Rafała wspominamy wraz z Archaniołami Michałem i Gabrielem podczas ich święta 29 IX każdego roku.

ciekawy link o św. Rafale Archaniele (należy skopiować i wkleić do przeglądarki)
http://www.ksiadz-jerzy-zaprasza.opw.pl/rafal_archaniol.htm