Close message buttonInformujemy, że strona korzysta z technologii cookies w celu umożliwienia użytkownikom korzystania z serwisu. Można wyłączyć tę funkcjonalność w opcjach przeglądarki, jednak wówczas nie bedzie dostępu do niektórych funkcji strony. Kliknij tę wiadomość by ją zamknąć.
Kim jesteśmy

Jesteśmy grupą osób świeckich, duchownych, przyjaciół, znajomych, braci i sióstr z Bydgoszczy, a właściwie to już z całej Polski z różnych wspólnot parafialnych Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Pragnienie modlitwy za innych zrodziło się w nas podczas wielu spotkań modlitewnych, formacjach, rekolekcjach jak i wspólnie przeżywanych spotkań prywatnych.


Inspiracją do stworzenia tej strony jest piękna pełnej miłości i zaufania Bogu scena biblijna, w której czterech mężczyzn przyprowadza do Pana Jezusa swojego przyjaciela paralityka. Nie mogąc wejść do domu ze względu na tłum, pełni wiary i ufności w jego uzdrowienie rozbierają dach i spuszczają go na linach przed oblicze Pana Jezusa. Dzieją się wtedy rzeczy po ludzku niezrozumiałe a ze strony Wszechmogącego Boga pełne Jego chwały (Łk 5,17-26).


Od wielu lat, niemal każdego dnia proszeni o modlitwę w wielu różnych intencjach stajemy przed Panem Bogiem prosząc Go o łaskę ich wysłuchania. Prośby najczęściej przychodziły do nas sms-ami, ale również były przekazywane ustnie. Za każdym razem prośby te powierzaliśmy Bogu w modlitwie indywidualnej w naszych domach, miejscach pracy i wypoczynku, Mszach św., adoracjach i czuwaniach.


Wierzymy w to, że dobry Bóg w swojej przeogromnej miłości do człowieka wysłuchuje naszych próśb czego niezbitym dowodem są liczne świadectwa interwencji Boga w naszym życiu. Codziennie dzieją się miliony cudów na całym świecie często przez nas niezauważalnych, np. poczęcie nowego człowieka.


Są też sytuacje, w których często cierpimy, chorujemy, żyjemy w bólu i samotności nie widząc szans na zmianę. Często zadajemy pytanie gdzie jest Bóg? Chrześcijańska wizja cierpienia wiąże je z grzechem. Prawdziwy jego sens odsłania dopiero nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją ofiarę na Krzyżu oraz przez Zmartwychwstanie.


Pan Jezus dał nam nowe przykazanie Miłości abyśmy się wzajemnie miłowali tak jak On nas umiłował (J 13,34-35). Święty Paweł zaś w hymnie o miłości wyraźnie wskazuje, że największą przed Wiarą i Nadzieją jest Miłość (1 Kor 13,13). Właśnie z miłości do bliźniego będziemy musieli zdać sprawę przed Panem Bogiem po naszej śmierci.


Tak jak przyjaciele paralityka, naszym pragnieniem jest, aby wstawiać się za siebie nawzajem z wiarą poprzez szczerą i pełną ufności modlitwę. Stąd pomysł pojawienia się w internecie. Tu można złożyć prośbę o modlitwę, która zostanie wysłana do wszystkich osób biorących w niej udział zwanych wstawiennikami. W intencji tych próśb będą również odprawiane Msze św.


Jeżeli czujesz pragnienie podzielenia się swoim czasem i oddania w modlitwie Bogu za siebie i innych zachęcamy Cię do zostania wstawiennikiem.
z Bożym błogosławieństwem i prośbą o modlitwę za nas


Wstawiennicy